انتخابات 2

سلام مجدد.

بعید می دانم بعد از این مطلب چیزی درباره انتخابات بنویسم. باشد برای بعد.ماه رمضان و ...

------------------------

میر حسین در ابتدا و زمانی که شروع به تبلیغات نمود (پیش از انتقال طرفداران تندرو خاتمی به جبهه او) با این موضع شروع کرد که: من اصلا قائل به تبلیغات سنگین نیستم.«دست نوشته ای که یک بقال پشت پنجره مغازه اش به طرفداری از من بنویسد بسیار تأثیر گذارتر از بیلبورد و تبلیغات پوستری سنگین است» (نقل به مضمون)

اما پس از ورود عناصر تندرو و سرمایه داران به گروه حامی وی (که در بسیاری موارد نقش تنها کانال ارتباطی وی با متن جامعه را عهده دار شدند و وی را از داشتن کانال ارتباطی بی طرف محروم نمودند) به ناگاه این شیوه تغییر کرد و مردم شاهد تبلیغاتی بسیار سنگین و پر هزینه بودند.

نقش رنگ سبز در این میان بسیار پررنگ بود. رنگی که از متن تشیع برخاسته بود و رنگی بسیار مقدس در احترام به ائمه اطهار و فرزندان آنها به شمار می آمد(و می آید).

انتخاب این رنگ از چند جهت قابل توجه است:

1-     میر حسین موسوی سید است.

2-     رنگ سبز نماد جوانی است. (برای تحت تأثیر قراردادن جوانان)

3-     رنگ سبز نماد رویش مجدد بعد از زمستان و زندگی دوباره است.

4-     رنگ سبز نماد مذهب تشیع است.

5-     ...

(به شخصه در بین پارچه های توزیع شده (به عنوان نمی دانم مچ بند، سر بند، کمر بند،و هزار جور بند دیگر) از پارچه ژرسه* سبز رنگ (متری 1500 تومان) تا پارچه ساتن سبز( متری حداقل 10.000تا 15.000 تومان) دیدم که با توجه به تنوع قیمت و نوع پارچه می توان گفت صرف سبز بودن پارچه کافی بوده و قیمت آن اصلا مهم و ملاک نبوده است.)

استفاده از عنصر مظلومیت در اعمال و شعارهای میر حسین موسوی کاملا مشهود است:

1-     من 20 سال سکوت اختیار کردم تا اکنون که تمامی انقلاب را در خطر می بینم.

2-  شایعه پخش عکس بدون حجاب همسر میرحسین توسط ستاد احمدی نژاد ( که بحمدالله چاپخانه ای که در تهران مشغول تکثیر آن بود شناسایی و تعطیل شد.جالب اینکه این چاپخانه پوستر های آقای موسوی را چاپ می کرد!)

3-  تأکید بر اینکه آقای احمدی نژاد در مناظرات عکس همسر ایشان را ( دقت کنید عکس همسر ایشان را نه فتوکپی بسیار بی کیفیت از مدرک تحصیلی نامبرده را) نشان مردم دادند!( بین این نکته و قبلی رابطه ای بسیار لطیف برقرار است! آیا نمی شود گفت که قرار بوده عکس همسر ایشان به نام ستاد آقای احمدی نژاد تکثیر و پخش شود و در مناظرات این مطلب بعنوان نامردی و ظلم آقای احمدی نژاد در جهت مظلوم نمایی بیشتر اعلام گردد؟!)

4-  اعلام تقلب! این حربه مظلوم نمایی که نمی خواهند اجازه دهند آقای موسوی رئیس جمهور شود!قبلا برای آقای خاتمی هم بکار رفته بود، وقتی که در نماز جمعه قبل از انتخابات سال 76 یکی از خطبای گرامی نماز جمعه فرمودند که شنیده ام که گروهی قصد تقلب به نفع کاندیدای خاص خود را دارند که من به همه آنها هشدار  می دهم! در حالی که برگزار کننده این انتخابات دولت خود ایشان بود!!!

5-  گریه همسر یکی از بزرگان نظام در طرفداری از ایشان که فرموده بودند: من دولت را حلال نمی کنم !من نفرین می کنم اگر تقلب کنند! اگر هم تقلب نکنند میرحسین موسوی رئیس جمهور می شود!

6-  ادعای کتک خوردن جمعی و پاره شدن پوستر های ایشان توسط جمعی ناشناس که معلوم نبود چه کسانی هستند!؟

و مواردی بسیار از این دست که می توان با مراجعه به چیزی به نام «حافظه و تفکر» بیشتر یافت...

هزینه های تبلیغاتی آقای موسوی بسیار بسیار سنگین می نمود. حتی وقتی رقم تبلیغات آقای کروبی در مناظرات رقمی چندین میلیاردی اعلام شد و توسط ایشان نیز تکذیب نگردید می توان پی برد که وقتی رقم تبلیغات آقای موسوی چندین و چند برابر آقای کروبی است هزینه آن چند برابر اوست؟!

و این سئوال همیشه باقی می ماند که این هزینه از کجا آمد؟!

چه کس یا کسانی آنقدر پول داشتند که فقط برای تبلیغات آقای موسوی اینقدر «سرمایه گذاری» کردند؟!

در مقابل این حجم عظم سرمایه ریزی چه چیزی عاید واجدان سرمایه می گردید؟!

اینها همه سوئالات بی جواب است و شاید هیچ وقت پاسخ داده نشود. اما بعضی اوقات داشتن سئوال خود نشانه تفکر است.

*-پارچه ای که نخ آن از نوعی پلاستیک است.معمولا در ساخت پرچمهای ارزان قیمت استفاده می شود.

 

/ 2 نظر / 26 بازدید
یوسف

سلام.... هر دو مطلب رو خوندم.... تحلیلت جالبه اما ناقصه.... در هر صورت موفق باشی...

نمی دونم چرا ؟

رسیدن به خیر.. ! اما راستی حالا چرا ؟![خنثی]